Časté dotazy

Všeobecné dotazy

Kde všude fotíte a v jaké lokalitě převážně působíte?

Fotografické zakázky realizuji po celé ČR. V případě zájmu může fotografování proběhnout i v zahraničí.

Jaká je cena Vašich fotografických služeb?

Pokud máte zájem o fotografování svatby, zašlu Vám e-mailem orientační ceník. Cena portrétního a reklamního fotografování se odvíjí od klientovy představy o výsledném výstupu.

Svatební fotografie

Je lepší portrétní fotografie snoubenců realizovat před obědem, nebo až po obědě?

Zde musím jednoznačně odpovědět, portrétní svatební fotografování nechejte až po obědě. Hlavním důvodem je netrpělivost svatebních hostů, kteří nechtějí čekat hladoví a někdy i v nepříznivém počasí více jak hodinu venku. Naopak po obědě už bývá nálada velmi uvolněná, svatební hosté se dokáží zabavit a dočasnou nepřítomnost novomanželů bez problémů omluví!

Jaký je termín odevzdání fotografií?

Pro kompletní zpracování si vyhrazuji max. 4 týdny. Po domluvě mohu zaslat pár fotografií předem.

V jaké podobě svatební fotografie dostaneme?

Do mého standardního výstupu je započítáno min. 80 retušovaných fotografií na třech DVD, fotokniha v kožené vazbě, luxusní flash disk se všemi retušovanými fotografiemi, DVD s vybranými fotografiemi složenými do krátké videoprezentace, 20 tištěných fotografií ve formátu A4, vše zabaleno ve stylovém boxu. Vybrané snímky ukládám do mého on-line fotoarchivu, pouhým zasláním odkazu se tak můžete pochlubit svým blízkým.

Nabízíte i předsvatební schůzku?

Takovou schůzku považuji za velmi důležitou. Proto ji standardně nabízím již zahrnutou v ceně a domlouvám ji cca 1 měsíc před samotným svatebním dnem. Jde hlavně o to, abychom se vzájemně poznali a mohli si osobně sdělit všechny důležité informace.

Při portrétním fotografování si páry aranžujete, nebo to necháváte na nich?

Zde je to velmi různorodé. Pokud novomanželský pár tápe v zaujímání různých póz, rád v této věci pomůžu. Může se však stát, že daný pár má jasnou přestavu o svých pózách a celkové stylizaci, pak jim samozřejmě nechávám volnou ruku.

Portrétní fotografie

Jaký typ portrétů fotografujete?

Mohu své služby nabídnout jak v exteriéru, tak i v interiéru. Specializuji se především na stylizovaný portrét, kde rád zvěčňuji přestavy jednotlivých modelů, či je stylizuji do rolí jim blízkých. Dále se zabývám manažerským portrétem, kde mohu zasadit účastníky přímo do prostředí jejich firmy, či je fotografovat přímo v ateliéru, nebráním se však i různým experimentům.

Jak je to s líčením, účesem a stylingem?

Spolupracuji s vizážisty, kadeřníky i stylisty.